1. wymiana tablicy rozdzielczej w zakrystii

2. ocieplenie stropu kościoła w Mąkoszycach

3. Wymiana okiennic na wieży kościoła w Mąkoszycach

4. Wymiana daszków pokrytych dachówką po obu stronach wejścia głównego do kościoła.

5. Wymiana okrągłego okna nad wejściem głównym.

6. Wymiana okien w salce w Domu Katolickim

7. Wymiana centali alarmu przeciwpożarowego w Marcinkach.

8. Dokumentacja remontu kościoła w Marcinkach

9. I etap remontu kościoła w Marcinkach - wymiana gontów nad prezbiterium i zakrystią, wymiana części spruchniałych belek ściany prezbiterium, wymiana odeskowania i okien ściany prezbiterium i zakrystii, orynnowanie remontowanej częśći rynnami miedzianymi.

Na te prace w marcinkach udało się pozyskać 15.000 złoty dotacji od Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

10. 22. 05. 2012 - wymiana nagłośnienia w kościele w Marcinkach

11. 24. 10. 2013 - zakończono II etap remontu kościoła w Marcinkach - wymiana pokrycia sygnaturki na pokrycie z gontów, wymiana gontów na główną częścią kościoła i nad wejściem bocznym, orynnowanie remontowanej części i założenie nowej instalacji odgromowej.

Wymieniono instalację elektryczną w Domu Katolickim od głównego zabezpieczenia do liczników. - ze środków mieszkańców tego domu.

2014

11. Wymieniona drugą już szafę w zakrystii docelowo pragniemy odnowić całkowicie zakrystię.

12. Wymieniono oświetlenie prezbiterium i ołatarza, a dodatkowo oświetlono ambonkę. Nowe oświetlenie jest też energooszczędne jedan żarówka pobiera 35 W

13. Wymalowano wszystkie wejścia do kościoła i zakrystię.

14. Wymieniono rynny na kościele i dachówkę nad zakrystią

15. Wymieniono okna na wieży kościoła.

16. Wymiana instalacji elektrycznej w małej salce w Domu Katolickim.

17. Założono 5 nowych lamp w kościele 1 w zakrystii, 4 we wszystkich wejściach do kościoła.

18. Założono 3 nowe lampy w kościele pod chórem, a także 4 nowe żyrandole.

19. Założono nowe lampy w Marcinkach: w zakrystii, w wejściach do kościoła i wymieniono kinkiety w kościele.

20. Została całkowicie wyremontowana mała salka w Domu Katolickim i zakupiono nowe krzesła. Nowe stoły i szafka zostały wykonane i ofiarowane przez pana Krzysztofa Skupin.

21. Założony został nowy piec na drzewo do małej salki. Tak więc może ona służyć parafii także zimą.

22. Kupiono organy elektroniczne do kościoła w Mąkoszycach.

2016

23. W tym roku dzięki pomocy ofiarodawców posadzono nowe drzewka przed główną bramą wejściową na teren kościelny, a także odmalowano i odnowiono figurkę Serca Pana Jezusa przed probostwem.

24. Trwa ciągle wymiana rynien na domu Katolickim z pięniędzy mieszkających tam rodzin.

25. Planowana jest wymiana schodów do kościoła i położenie kostki przed kościołem na ten cel zbieramy ciągle potrzebne środki.

26. W przyszłym roku planowane jest dokończenie remontu kościoła w Marcinkach z pieniędzy pochodzących ze sprzedaży domu w Marcinkach.

2017

27. Przeprowadzono odwodnienie kościoła. Rynny są podłączone do zbiorników odsączających, a wokół kościoła położony został wąż drenarski.

28. Została położna kostka przy wszystkich wejściach do kościoła, a także założoino nowe schody.

29.Trwa remont kościoła w Marcinkach, a w Mąkoszycach trwa zakładanie kostki

2018

30. Dzięki darczyńcom z Mąkoszyc położono chodnik łączący chodnik polożony w roku ubieglym z wyjściem na teren parkingu kolo Domu Katolickiego.

31. Wymiana części oplotowania przy kościele w Mąkoszycach.

32. Konserwacja gontu na kościele w Marcinkach.

33. Parking koło kościoła - darowizna wykonawcy dla parafii

34. Schody na cmenatarz w Marcinkach

35. Nowe barierki przy schodach do kościoła - dar ofiarodawcy.

36. Nowe schody i chodnik przy kaplicy a cmentarzu - dar ofiarodawców

37. Malowanie Kaplicy na cmentarzu wewnątrz i na zewnątrz

38. Założenie monitoringu przy kontenerze na śmieci na cmenarzu

39. Zainstalowanie telewizora, zakup laptopa i urządzeń potrzebnych do wyświetlania pieśni w kościele

40. odmalowanie ogrodzenia na cmentarzu w Marcinkach

41. Prace związane z oświetleniem przy kaplicy na cmentarzu i wokół kościoła

42. Nowy Krzyż na cmentarzu w Mąkoszycach

43 Konserwcaja gontów na kościele w Marcinkach

44. Renowacja obrazu św. Trójcy w Marcinach

45. Naprawa lampy na cmentarzu

46. Przygotowanie dokumentacji do wymiany instalacji elektrycznej w kościele w Marcinkach

Kościół w Marcinkach

Dzięki ofiarności parafian i sponsorów udało się wymienić nagłoścnienie w kościele w Mąkoszycach i w kaplicy na cmentarzu łączna wartość tego nagłośnienia to ponad 20. 000 złoty.

Cały czas trwa też remont probostwa. Dzięki życzliwości ofiarodawców udało się wymienić dach na probostwie, dwa okna i wstawić bramę wjazdową na probostwo.

Sukcesywnie przeprowadzany był i jest remont kolejnych pomieszczeń probostwa i wymiana kolejnych okien.

Potrzeby są bardzo duże, ale dzięki ofiarności parafian możliwa jest ich stopniowa realizacja.

W kończącym się roku został zainstalowany nowy piec centralnego ogrzewania na ekogroszek. Stary piec jest nadal czynny i służy do ogrzewania probostwa w okresie kiedy jeszcze lub już nie trzeba ciągle ogrzewać domu.